tablety-umyvacka-riadu

Aké sú najlepšie tablety do umývačky riadu?

Do modernej a praktickej domácnosti patrí bezpochyby aj umývačka riadu. Okrem nášho ušetreného času, prináša umývačka riadu pre našu domácnosť aj iné výhody.

Medzi tieto výhody patrí:

  • spotreba vody – je nižšia ako keby sme umývali riady ručne,
  • nespotrebuje veľa elektrickej energie,
  • šetrí životné prostredie – pomer prípravku na množstvo riadu je menší ako keby sme také isté množstvo riadu umývali ručne.

Používajte vhodné umývacie prostriedky a dodržujte pravideľné čistenie umývačky riadu

Aby umývačka riadu mohla spĺňať svoju funkciu čo najlepšie, je nevyhnutné, aby sme sa starali o jej čistotu. Treba si uvedomiť, že špinavá umývačka riadu nám nemôže „vyprodukovať“ čistučký riad. Jej čistotu a optimálnu prevádzku dosiahneme aj takto:

  • Pred umiestneným riadu do umývačky z neho najprv odstráňte zvyšky jedla – veľké kúsky, semienka a podobne.
  • Používajte správne umývacie prostriedky, ktoré nájdete aj u nás: Nezabudnite dodržiavať správne dávkovanie!

cistiace-tablety-umyvacka-riadu

Kvalitné čistiace tablety do umývačky riadu

Odporúčame cenovo výhodné rodinné balenie Finish Powerball Quantum – super power ALL in1, XXL balenie – 57 ks, alebo Somat Perfect – čistiace tablety do umývačky riadu XXL balenie – 90 ks.

Náš tip: Porovnajte kvalitu čistiacich tabliet zo slovenskej drogérie a z rakúskej drogérie. Cenovo porovnateľné výrobky od toho istého výrobcu majú iné zloženie a parametre.

rakuska-drogeria-cistic-umyvacky-riadu

Ako správne čistiť umývačku riadu?

  • Aspoň jeden krát za mesiac vyčistite filter pod prúdom vody. Týmto spôsobom z neho odstránite hrubé nečistoty. (čistenič filtra záleží aj od vyťaženia Vašej umývačky riadu).
  • Celý vnútorný priestor umývačky riadu vyčistite – košíky, priehradky, umývacie ramená, tesnenie. Otvorenú umývačku nechajte vyvetrať a dobre uschnúť. Predídete tým  zápachu a zatuchnutiu, ktoré vzniká pri nevyvetraní umývačky.
  • Na odstránenie mastnoty, vodného kameňa a usadenín Vám odporúčame použiť: Finish čistič umývačky riadu na vodný kameň a mastnotu, citrón – 250 ml, alebo Somat intenzívny čistič umývačky riadu – 250 ml

A to je všetko, tieto tri kroky vám zabezpečia dlhšiu životnosť umývačky riadu a vy môžete s radosťou umývať ďalej.

Aké sú najlepšie tablety do umývačky riadu?
4.3 (86.67%) 6 hlas